Jak działa osuszacz powietrza?

Działając na tej samej zasadzie co lodówka, wilgotne powietrze jest zasysane do osuszacza i przepuszczane przez zimną, „schłodzoną” wężownicę. Wilgotne powietrze skrapla się na zimnej wężownicy w kropelki wody, które gromadzą się w zbiorniku na wodę. Powietrze jest następnie przepuszczane przez ciepłą wężownicę i wyprowadzane z osuszacza, wytwarzając czyste, suche powietrze.

W niskich temperaturach woda przepływająca przez zimną wężownicę może zamarznąć. Dlatego ważne jest, aby osuszacz miał skuteczny sposób radzenia sobie z tym problemem. Osuszacze dostępne w naszej wypożyczalni sprawdzają się doskonale w czasie suszenia budynków po zalaniach, do usuwania grzybów i pleśni, do osuszania ścian, posadzek, tynków, gładzi itp.

Przy pierwszym użyciu Twój osuszacz będzie musiał zacząć usuwać wilgoć zgromadzoną w okładzinach ściennych, dywanie i meblach. Z tego powodu ważne jest, aby osuszacz pracował nieprzerwanie przez pierwsze kilka tygodni. Po osiągnięciu zdrowego poziomu wilgotności można użyć osuszacza, aby po prostu go utrzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *