Czy panele ścienne z mchu akustycznego są łatwe w utrzymaniu?

Ze względu na ich bujny wygląd można wybaczyć myślenie, że ściany z mchu GreenWalls wymagają pewnej formy konserwacji, aby zapobiec blaknięciu jasnych kolorów i opadaniu zieleni na ziemię. Jednak to, co sprawia, że ​​ściany z mchu są tak atrakcyjnym rozwiązaniem akustycznym, to fakt, że wymagają one niewielkiej lub żadnej konserwacji.


Dlaczego ściany z mchu akustycznego nie wymagają konserwacji?

Mech, którego używamy do naszych ścian z mchu akustycznego, został zakonserwowany. Z technicznego punktu widzenia mech nie jest żywy, więc proces konserwacji zapewnia, że ​​mech zachowuje zdrowy, zielony wygląd.

Proces konserwacji obejmuje staranną obróbkę, która ma na celu zachowanie oryginalnego stanu.

Czy ścianę z mchu trzeba podlewać?

Ponownie, ze względu na proces konserwacji, mech użyty w naszych ścianach z mchu chrobotek nie jest żywy, co oznacza, że ​​nie ma potrzeby podlewania go, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla ruchliwych środowisk, które chcą uzyskać naturalną atmosferę bez kłopotów z posiadaniem aby utrzymać go przy życiu.

Czy mogę wystawić ścianę z mchu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych?

Nasze akustyczne ściany z mchu są bardzo odporne na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jednak prześwietlenie może z czasem spowodować nieznaczne blaknięcie. Jeśli określasz nasze ściany z mchu w Krakowie, nie musisz się zbytnio martwić o nadmierną ekspozycję na światło słoneczne. Nie dostajemy tak dużo, jak jest!

Jeśli twoja przestrzeń jest otoczona szklanymi panelami, jest bardzo mało prawdopodobne, że twoja ściana z mchu będzie wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez cały dzień.

Jak długo utrzymują się ściany z mchu?

Ściany z mchu są projektowane i konserwowane do długotrwałego użytkowania. Klienci, którzy korzystali ze ścian z mchu od 2008 roku, nadal czerpią korzyści akustyczne i wizualne, jakie przynoszą ściany z mchu.

Długowieczność, jaką zapewniają te ściany, zapewnia dzieciom, pracownikom i klientom komfort akustyczny i wizualny, jaki zapewniają ściany z mchu przez wiele lat.

Jaka jest zalecana wilgotność dla ściany z mchu?

Mech potrzebuje około 40-60% wilgotności wewnętrznej (wilgotność normalna), aby zachować swoje właściwości dotykowe i optyczne. W okresie zimowym suche powietrze może zmienić te właściwości i stwardnieć mech. Gdy tylko wzrasta wilgotność w pomieszczeniu, mech znów staje się bardziej miękki.


Czyszczenie ściany z mchu

Zalecamy czyszczenie ścian raz w tygodniu, aby utrzymać je w doskonałym stanie. Kurz i zanieczyszczenia są zawsze w powietrzu – szczególnie w szkołach, biurach i restauracjach – dlatego ważne jest, aby traktować ścianę z mchu z taką samą ostrożnością, jak inne instalacje i elementy wyposażenia.


Czy należy odkurzyć ścianę z mchu?

Odkurzanie ściany z mchu zachowa jej soczysty, zielony wygląd. Zalecamy użycie wilgotnej ściereczki lub ściereczki do kurzu.

Alternatywnie można go delikatnie spryskać butelką z wodą i wytrzeć do sucha.

Jeśli chodzi o częstotliwość czyszczenia, podejście „w miarę potrzeb” jest więcej niż konieczne.

Wniosek

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się przydatny, jeśli chodzi o pielęgnację ściany z mchu. Po przeczytaniu tego zdasz sobie sprawę, że chociaż są praktycznie bezobsługowe, mądrze jest obchodzić się z nimi ostrożnie, aby zapewnić maksymalną trwałość.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących konserwacji naszych ścian z mchu, nie wahaj się już dziś skontaktować z ekspertem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *