Impregnacja płytek gresowych

Impregnacja prowadzi do zmniejszenia prawdopodobieństwa plamienia. Wszystkie impregnaty to substancje chemiczne, których ostateczne reakcje są nieprzewidywalne, zwłaszcza gdy są wystawione na działanie różnych substancji i pierwiastków. To z tego powodu; przy podejmowaniu decyzji o impregnacji należy bezwzględnie stosować się do zaleceń producenta. Warto wykonać próbę w mało widocznym miejscu lub na dodatkowych/zapasowych płytkach.

Doczyszczanie posadzki

Wybierz odpowiednią płytkę i po tym zaimpregnuj
Impregnacja to po prostu proces nakładania warstwy ochronnej na płytki gresowe, porcelanowe, ceramiczne. Proces ten ma na celu ochronę okładziny przed różnymi czynnikami. Impregnacja jest bardzo delikatną procedurą i jak już wcześniej wspomniano, nie należy jej przeprowadzać, chyba że zaleca to producent. Niezastosowanie się do powyższego nie tylko naraża płytkę na ryzyko, ale także unieważnia gwarancję, ponieważ każda nierozsądna impregnacja może uszkodzić płytkę porcelanową.

Biorąc wszystko pod uwagę, zdecydowanie lepiej jest podjąć świadomą decyzję przy zakupie podłogi z płytek gresowych. Zanim zdobędziesz unikalne płytki z typowego sklepu, weź pod uwagę estetykę płytek, trwałość, a także funkcjonalność. Należy również wziąć pod uwagę obszar użytkowania płytki. Niektóre płytki najlepiej sprawdzają się w obszarach o dużym natężeniu ruchu, takich jak szkoły, szpitale, hotele itp., Podczas gdy inne najlepiej sprawdzają się w obszarach o małym lub umiarkowanym natężeniu ruchu pieszego, takich jak prywatne łazienki i tak dalej.

Jeśli szukasz płytek gresowych lub innego rodzaju płytek, upewnij się, że wybierasz te, które odpowiadają Twoim specyfikacjom i co najważniejsze nie wymagają żadnej formy impregnacji.

Przygotowanie i użytkowanie płytek
Właściwa instalacja i impregnacja płytek zapewni długą drogę do zapewnienia, że płytka będzie Ci służyć przez wiele lat. Ważne jest również, aby kupić odpowiedni rodzaj płytek porcelanowych. Wysokiej jakości produkt zaufanej marki oznacza, że najprawdopodobniej otrzymasz bardzo trwałą i funkcjonalną płytkę.

Kolejnym istotnym punktem, obok doboru odpowiedniego produktu, jest dobór odpowiedniej profesjonalnej ekipy montażowej. Niezbędne są profesjonalne i doświadczone ręce, które wykonają odpowiednie przygotowanie podłoża, dobiorą odpowiednie preparaty do gruntowania, klejenia i fugowania, a także wykonają cięcie płytek.

Pamiętaj, aby zapytać producenta płytek, jak czyścić płytki i jakiego środka czyszczącego używać, aby nie uszkodzić powierzchni płytki. Należy również pamiętać, że płytki stosowane na zewnątrz wymagają szczególnej uwagi i troski w porównaniu z tymi stosowanymi we wnętrzach, ponieważ są one bardziej narażone na działanie czynników atmosferycznych, zwłaszcza w okresie zimowym i jesiennym. Nie zapomnij również o sezonowych przeglądach płytek.

Podsumowanie
Impregnację płytek należy wykonywać tylko wtedy, gdy producent wyraźnie to zaleca. Impregnaty, choć pełnią funkcję warstwy ochronnej, to ich skład chemiczny najczęściej jest nieznany, a to oznacza, że istnieje silna tendencja do tego, że mogą one negatywnie reagować z niektórymi czynnikami, wpływając tym samym na estetykę płytki.

Nie zalecamy impregnowania żadnej z naszych płytek. U nas znajdziesz różne kolekcje płytek, które spełnią Twoje wymagania wizualne, wytrzymałościowe i funkcjonalne bez konieczności impregnacji. Niektóre z najlepszych sklepów z płytkami ceramicznymi, jesteśmy dumni, że dajemy naszym klientom to, co najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *