Jak działa osuszacz powietrza?

Działając na tej samej zasadzie co lodówka, wilgotne powietrze jest zasysane do osuszacza i przepuszczane przez zimną, „schłodzoną” wężownicę. Wilgotne powietrze skrapla się na zimnej wężownicy w kropelki wody, które gromadzą się w zbiorniku na wodę. Powietrze jest następnie przepuszczane przez ciepłą wężownicę i wyprowadzane z osuszacza, wytwarzając czyste, suche powietrze.

W niskich temperaturach woda przepływająca przez zimną wężownicę może zamarznąć. Dlatego ważne jest, aby osuszacz miał skuteczny sposób radzenia sobie z tym problemem. Osuszacze dostępne w naszej wypożyczalni sprawdzają się doskonale w czasie suszenia budynków po zalaniach, do usuwania grzybów i pleśni, do osuszania ścian, posadzek, tynków, gładzi itp.

Przy pierwszym użyciu Twój osuszacz będzie musiał zacząć usuwać wilgoć zgromadzoną w okładzinach ściennych, dywanie i meblach. Z tego powodu ważne jest, aby osuszacz pracował nieprzerwanie przez pierwsze kilka tygodni. Po osiągnięciu zdrowego poziomu wilgotności można użyć osuszacza, aby po prostu go utrzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *