Jak korzystać z odkurzacza parowego?

Masz pytania dotyczące odkurzacza parowego i jak najlepiej go wykorzystać? Przeczytaj nasz przewodnik, aby dowiedzieć się więcej o tych przydatnych narzędziach i dowiedzieć się, co mogą, a czego nie mogą.

Łatwo zrozumieć, dlaczego odkurzacze parowe stały się tak popularne – najlepsze modele naprawdę pomagają utrzymać lśniący dom. Ale jeśli nigdy go nie posiadałeś, prawdopodobnie będziesz mieć kilka pytań o to, co mogą zrobić. W tym przewodniku nasi eksperci od pielęgnacji podłóg odpowiadają na najczęściej zadawane pytania.

Jeśli uważasz, że odkurzacz parowy jest odpowiedni dla Ciebie, przeczytaj nasz przewodnik dotyczący myjek parowych.

Czy odkurzacz parowy uszkodzi moją podłogę?

Myjki parowe mogą wykonywać świetną robotę, ale nie nadają się do wszystkich powierzchni i mogą wypaczać lub pękać niektóre podłogi. Przed zakupem lub pierwszym użyciem odkurzacza parowego najlepiej dokładnie sprawdzić, czy będzie on pasował do Twojego domu. Producenci często wymieniają rodzaje powierzchni, które według nich można bezpiecznie czyścić za pomocą ich urządzeń, ale informacje mogą być dość niejasne i mogą nie być odpowiednie dla konkretnego rodzaju podłogi w Twoim domu. Zamiast tego zalecamy skontaktowanie się bezpośrednio z producentem lub instalatorem podłóg. Zasadniczo nie należy używać odkurzacza parowego na niezabezpieczonych podłogach drewnianych lub parkietach, ponieważ wilgoć może spowodować pęcznienie i wyginanie się desek. Jeśli nie masz pewności, czy podłoga została odpowiednio uszczelniona, jednym ze sposobów sprawdzenia jest nalanie na nią niewielkiej ilości wody, a następnie odczekanie, czy woda w nią opadnie. Jeśli tak się nie stanie, powierzchnię należy wyczyścić parą. Aby być bezpiecznym, ustaw parownicę Karcher na najniższe ustawienie przy pierwszym użyciu na nowym rodzaju podłogi i zawsze zetrzyj nadmiar wody po użyciu.

Czy odkurzacz parowy będzie działał na tkaninie i dywanie?

Parownice nie zastępują odpowiedniego środka do czyszczenia dywanów. Piorą dywany, zasysają brudną wodę i świetnie nadają się do naprawdę głębokiego czyszczenia. Dla porównania, odkurzacze parowe po prostu nadmuchują dywan gorącą parą. Nie usuwają brudu, chociaż para może pomóc usunąć plamy i odświeżyć stos. Odkurzacze piorące Karcher Puzzi do usuwania plam z dywanów nadają się znacznie lepiej ponieważ natryskują i zasysają rozpuszczoną brudną wodę.

Zobacz naszą ofertę wynajmu odkurzaczy piorących w Krakowie aby sprawdzić, czy coś Ci się spodoba. Niektóre parownice i urządzenia dwa w jednym są wyposażone w nasadkę do dywanów na głowicę mopa, która może być przydatna w miejscach wyłożonych wykładziną. Niezależnie od rodzaju myjki parowej, który posiadasz, zawsze przetestuj go na niewielkiej, ukrytej powierzchni przed użyciem, ponieważ nie wszystkie rodzaje dywanów nadają się do czyszczenia w wysokich temperaturach. Unikaj przytrzymywania go lub nadmiernego zwilżania jednego miejsca i zawsze poodkurzaj dywan przed gotowaniem na parze.

Co jeszcze mogę zrobić z moim odkurzaczem parowym?

1. Wyczyść piekarnik i płytę grzejną

Próba usunięcia przypieczonego tłuszczu i żywności może być prawdziwym wyzwaniem i często wymaga silnych środków chemicznych. Ale używanie odkurzacza parowego jest bardziej przyjazne dla środowiska i nie wytwarza żadnych nieprzyjemnych zapachów. Należy jednak uważać, aby nie używać naczynia do gotowania na parze w pobliżu elementu piekarnika, ponieważ może to spowodować jego uszkodzenie. Możesz również zabrać środek czyszczący na zewnątrz, aby udekorować grilla (może być konieczne połączenie go ze szczotką drucianą do przypalonego jedzenia).

2. Odkażanie materaca

Dobrym pomysłem jest regularne czyszczenie materaca. Nie tylko regularnie się pocimy i zrzucamy martwy naskórek podczas snu, ale w przeciętnym łóżku znajduje się 10 000 roztoczy, które mogą nasilać alergie. Wysoka temperatura pary wytwarzanej przez odkurzacz zabija roztocza i nie nasiąka materaca, więc nie potrwa to tak długo, aż wyschnie. Podobnie jak w przypadku innych powierzchni, przed użyciem odkurzacza parowego na materacu skonsultuj się z producentem i najpierw dokładnie odkurz, aby zebrać luźne zanieczyszczenia, takie jak sierść zwierząt i kurz. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasz przewodnik dotyczący czyszczenia materaca.

3. Rozmrażanie zamrażarki

Jeśli spieszysz się z rozmrażaniem zamrażarki, parowiec jest szybszą – i bezpieczniejszą – opcją niż atakowanie lodu przy pomocy narzędzi kuchennych. Ciepło pary również wysterylizuje powierzchnie, więc nie musisz używać żadnego detergentu do ich czyszczenia po usunięciu lodu. Najpierw wyjmij szuflady, umieść miskę na dnie zamrażarki, aby zebrać lód, a następnie skieruj dyszę parowaru na lód. Powinien łatwo odejść w dużych kawałkach, które można następnie wrzucić do miski. Pamiętaj, aby mieć pod ręką ręcznik, aby wytrzeć wszelkie krople.

Czy muszę używać wody destylowanej w myjce parowej?

Niektórzy producenci zalecają stosowanie do środka czyszczącego wody destylowanej zamiast zwykłej wody z kranu. Może to być niewygodne i kosztowne, ale niezastosowanie się do tego może spowodować unieważnienie gwarancji. Nawet jeśli środek czyszczący może używać wody z kranu, może to mieć problemy, jeśli mieszkasz w obszarze o bardzo twardej wodzie. W takim przypadku warto poszukać modelu z wbudowanym filtrem wapiennym.

Parownice Karcher dostępne w naszej wypożyczalnia odkurzaczy i myjek Karcher zawsze zawsze powinny być zalewane wodę demineralizowaną lub z filtra osmozy, który usuwa nadmiar wapnia z twardej wody.

Jak często muszę wymieniać głowice mopa?

Ogólnie rzecz biorąc, wynajmując parownicę w naszej wypożyczalnia odkurzaczy i myjek parowych Karcher otrzymasz również co najmniej jedną nakładkę czyszczącą (zwykle wykonaną z mikrofibry).

Większość z nich można prać w pralce, więc można je po prostu wrzucić do prania, gdy się zabrudzą. (Zapoznaj się z instrukcją prania, ponieważ niektórzy producenci twierdzą, że nie należy używać wybielaczy ani zmiękczaczy do tkanin). Jeśli podkładka zostanie uszkodzona lub wytarta, należy kupić zamiennik.

W naszej wypożyczalni wraz z wynajmem otrzymasz:

  • specjalistyczne szkolenie
  • wodę demineralizowaną 5zł/5l
  • ściereczki z mikrofibry 2 zł/szt
  • szczoteczki do fug 15 zł/szt
  • szczotkę płaską do skrobania płaskich powierzchni GRATIS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *