Mycie ciśnieniowe gorącą wodą a zimną wodą

Jako zarządca nieruchomości lub rada warstwowa, jedną z rzeczy na Twojej corocznej liście rzeczy do zrobienia jest zwykle mycie garażu, parkingu garażowego i/lub chodników. Jednak podczas uzyskiwania wycen, należy określić, czy chcesz prać gorącą wodą, czy zimną wodą.


Jaka jest główna różnica między myciem ciśnieniowym gorącą wodą a zimną wodą?

Istnieje różnica w ostatecznym wyniku. Chcesz wyczyścić nie tylko brud i tłuszcz, ale także wszelkie inne istniejące bakterie. W przeciwieństwie do innych miejsc w Polsce mamy problemy z usuwaniem mchów i porostów. Chociaż myjki ciśnieniowe na zimno są idealne do usuwania brudu, są całkowicie nieskuteczne w zabijaniu medium, w którym rosną te dwa wyzwania. System ciepłej wody zabija istniejące bakterie, a także zapewnia wolniejszy wzrost.

Ponadto, jeśli czyszczona powierzchnia jest zmieszana z olejem lub smarem, myjka ciśnieniowa z zimną wodą nie będzie czyścić tak dobrze, jak myjka ciśnieniowa z gorącą wodą. Pomyśl o tym jak o myciu tłustych naczyń w zlewie. Bez względu na to, ile mydła używasz, smarujesz tylko zimną wodą. Dodaj gorącą wodę, a szybko przetnie tłuszcz i olej. To samo dotyczy czyszczenia myjką ciśnieniową. Jeśli olej lub smar są obecne w jakiejkolwiek postaci, tylko myjka ciśnieniowa z gorącą wodą szybko go usunie.

Ostatnim irytującym wyzwaniem jest oczyszczenie gumy do żucia – gorąca woda po prostu stopi gumę z chodników, czyniąc obszar czystym i bezpiecznym. Korzystanie z systemów zimnej wody jest całkowicie nieefektywne.
Jakie są najlepsze detergenty i akcesoria do myjki ciśnieniowej?

Dzięki użyciu detergentów specjalnie opracowanych do gorącej wody i dysz wysokociśnieniowych, które są specjalnie zaprojektowane do współpracy z wtryskiwaczem, Twoje powierzchnie są czystsze i mniej uszkadzają powierzchnię. Zastosowanie maszyny do płaskich powierzchni przymocowanej do węża doprowadzającego gorącą wodę zapewnia równomierne czyszczenie powierzchni bez pozostawiania linii mycia ciśnieniowego. Dzieje się tak, ponieważ więcej ciepła jest skoncentrowane na mniejszej powierzchni, co zapewnia również lepsze czyszczenie.

Myjki ciśnieniowe z gorącą wodą czyszczą szybciej i lepiej, oszczędzając czas i przywracając normalny stan budynku w krótszym czasie, dzięki czemu klienci i mieszkańcy są szczęśliwsi. Dowiedz się więcej o usługach sprzątania oferowanych przez naszą firmę oraz o możliwościach wynajmu myjki ciśnieniowej dopasowanej do Twoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *