Osuszacz powodziowy – osuszanie domu po powodzi

Niewiele rzeczy może być tak denerwujących, jak zalany lub częściowo zalany dom. Może to pęknięta rura z najgorszego ze wszystkich podnoszących się wód gruntowych, która wypełnia parter, w którym to przypadku wystarczy tylko hydraulik. Nie jestem ekspertem od powodzi, ale wiem co nieco o osuszaczach, więc tak bym szukał odpowiedniego osuszacza powodziowego. Przeczytaj o nawilżaczu i osuszaczu, aby uzyskać pomocne wskazówki dotyczące usuwania wody powodziowej z domu. Możesz również skorzystać z z naszej firmy specjalistów, którzy mogą pomóc w naprawie szkód spowodowanych przez wodę.
Pamiętaj, że zawsze powinieneś postępować zgodnie z radą firmy ubezpieczeniowej, jak osuszyć dom. Niestosowanie się do ich rady może unieważnić roszczenie ubezpieczeniowe. Poniższego artykułu nie należy traktować jako porady ani zalecenia.
Krok 1. Oceń, jak mokry jest Twój dom
Po wyrzuceniu wszystkiego, czego nie można uratować, musisz zdecydować, czy potrzebujesz osuszacza komercyjnego, czy domowego.
Jeśli twój parter był zanurzony przez jakiś czas przez zalaną rzekę lub wyjątkowo wysoki poziom wód gruntowych, to gdybym to był ja, wybrałbym przemysłowy osuszacz, taki jak oferowane w naszej wypożyczalni. Potężne komercyjne osuszacze z czynnikiem chłodniczym oferują niesamowitą wydajność ekstrakcji i radzą sobie w środowiskach o niższej temperaturze.
Jeśli powódź została spowodowana przez pęknięcie rury lub nieszczelną wannę, najprawdopodobniej nadal będziesz mieszkać w domu. Jest to ważne, ponieważ oznacza, że ​​temperatura w domu pozostanie stosunkowo wysoka. Osuszacze ziębnicze działają najlepiej w wyższych temperaturach, więc wyższe temperatury w połączeniu z mniejszym zalewaniem oznaczają, że możesz być w stanie uciec z bardzo wydajnym osuszaczem ziębniczym do użytku domowego o pojemności 20 litrów. Powodem, dla którego w tym przypadku zalecamy osuszacz czynnika chłodniczego zamiast wydajnego osuszacza adsorpcyjnego, jest to, że lepiej radzą sobie one z ciągłą pracą i są generalnie bardziej niezawodne.
Krok 2. Zastanów się, jak ciepły jest Twój dom
Jak już wspomnieliśmy, temperatura jest bardzo ważna, ponieważ decyduje o efektywności działania osuszaczy ziębniczych. Poniżej 5 ° C jest mało prawdopodobne, aby jakikolwiek osuszacz czynnika chłodniczego działał. Im niższa temperatura, tym niższa ekstrakcja, to takie proste. Oznacza to, że im niższa temperatura, tym mocniejszy osuszacz, którego prawdopodobnie będziesz potrzebować. Teraz wszystkie osuszacze będą wytwarzać trochę ciepła jako produkt uboczny procesu chłodzenia, szczególnie urządzenia przemysłowe, ale warto jak najbardziej zaizolować dom, aby utrzymać wyższą temperaturę otoczenia.
Warto ogrzać pomieszczenie, aby uzyskać wyższy współczynnik ekstrakcji. Należy to jednak zrównoważyć z dodatkowym wzrostem pleśni, który będą sprzyjać wyższym temperaturom.
Krok 3. Tworzenie odpowiedniego środowiska
Jak zapewne wiesz, osuszacz osusza ściany i miękkie meble, zmniejszając wilgotność powietrza, co powoduje większe parowanie. Może to mieć duży wpływ na otwarte okno lub słabo izolowany od przeciągów dom, ponieważ bardziej wilgotne powietrze z zewnątrz szybko wnika do domu, co niweluje ciężką pracę osuszaczy. Izolację domu przed przeciągami należy zrównoważyć, aby zapobiec starzeniu się powietrza, ale uruchomienie osuszacza przy otwartym oknie jest w dużej mierze stratą energii.
Nie oznacza to, że wszystkie przeciągi z osuszaczami są złe. W rzeczywistości potężny wentylator przemysłowy, taki jak ten, jest dość tani i może znacznie zwiększyć wydajność i prędkość, z jaką osuszacz usuwa wilgoć. Wentylator przemysłowy wspomaga parowanie i większą cyrkulację powietrza, poprawiając wydajność osuszaczy.
Wniosek – osuszacze powodziowe
Właściwy osuszacz powodziowy będzie zależał od intensywności powodzi i temperatury w pomieszczeniu. Silne powodzie i niskie temperatury wymagają przemysłowego osuszacza, ale w przypadku mniejszych nieszczelności i pęknięć rur w ciepłych domach może wystarczyć wydajny domowy osuszacz czynnika chłodniczego. Tak czy inaczej, odpowiednie ogrzewanie, izolacja, zabezpieczenie przed przeciągami i cyrkulacja powietrza będą miały krytyczne znaczenie dla jak najszybszego osuszenia przestrzeni, przy jednoczesnym ograniczeniu rozwoju pleśni do minimum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *