Środki do impregnacji dywanów, wykładzin oraz innych tekstyliów

Dlaczego nowe fotele, dywany, wykładziny przez znacznie dłuższy czas zachowują swoją czystość, natomiast po pierwszym czyszczeniu, praniu tapicerki znacznie szybciej ulegają zabrudzeniu? Jak zadbać o wykładziny aby były czyste jeszcze dłużej, tak jak zaraz po zakupie nowych?

Sekret tkwi w impregnacji w czasie procesu produkcji. Każda tkanina w czasie produkcji jest pokrywana specjalnym impregnatem co sprawia, że przez znacznie dłuższy czas zachowuje swoją czystość.

Jak zatem zadbać o wykładzinę, dywan aby zachował swoją czystość po czyszczeniu na znacznie dłużej? Po każdym czyszczeniu i dokładnym wypłukaniu czyszczonej powierzchni należy dokładnie zaimpregnować czyszczoną powierzchnię.

Procedura czyszczenia wraz z impregnacją powierzchni:

1. Wstępny oprysk miejsc szczególnie zabrudzonych oraz wtarcie preparatu przy pomocy szczotki, ścierki czy innego narzędzia.

2. Dokładnie wyczyścić powierzchnię przy pomocy odkurzacza piorącego oraz chemii odpowiednio dobranej do rodzaju zabrudzeń.

3. Dokładnego wypłukania powierzchni przy pomocy czystej wody.

4. Odczekaniu do pełnego wyschnięcie czyszczonej powierzchni.

5. Naniesieniu preparatu przy pomocy atomizera, spraya czy innego narzędzia (zależny od rodzaju impregnatu oraz powierzchni).

Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty na impregnaty do dywanów oraz odzieży.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *