Maszyny do czyszczenia podłóg szorowarki szorująco ściągające.

Maszyny do czyszczenia podłóg oferują zaawansowane opcje.

Poniżej prezentujemy najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najbardziej wydajnego rozwiązania dla Twojego obiektu

Szpitale stawiają szereg wyzwań związanych z pielęgnacją podłóg. Specjaliści ds. czystości muszą utrzymywać powierzchnię sanitarną, a także atrakcyjną. Również podłogi szpitalne są narażone na stały ruch. Bezpieczeństwo to kolejny czynnik. Szpitale muszą wdrażać opłacalne programy pielęgnacji podłóg, które zapobiegają wypadkom spowodowanym poślizgnięciem się i upadkiem.

Zmniejszenie poziomu hałasu urządzeń czyszczących to kolejny problem, podobnie jak potrzeba czyszczenia wielu powierzchni posadzek wspólnych dla placówek służby zdrowia. Na przykład wejścia mogą być wykonane z kamienia, lastryka lub innych epoksydowych materiałów podłogowych. W innych miejscach w obiektach często stosuje się konwencjonalne podłogi z płytek winylowych, wykładziny podłogowe winylowe i podłogi gumowe. Powierzchnie te mogą mieć teksturę lub inkrustacje z różnych rodzajów podłóg, co utrudnia bieżącą konserwację.

Aby zwiększyć produktywność działów, automatyczne maszyny do podłóg muszą być w stanie sprostać największemu wyzwaniu. „Skuteczny, wolny od chemikaliów program usuwania lakieru jest koniecznością dla każdego obiektu”.
Budżet i miejsce pracy

Dobra wiadomość jest taka, że ​​najnowszy sprzęt do czyszczenia podłóg został zaprojektowany, aby pomóc obeitkom w radzeniu sobie z wyzwaniami budżetowymi i środowiskowymi (miejsce pracy, powierzchnia, hałas itp.).

Cichy i bezpieczny sprzęt do czyszczenia podłóg, który jest łatwy w obsłudze, jest wprowadzany w celu rozwiązania problemów środowiskowych. Na przykład nie są wymagane żadne regulacje przepływu wody ani ściągaczek. Dostępnych jest więcej maszyn wymagających niewielkiej konserwacji.
Sprzęt, który wysycha podłogę lub tkaniny (np. Dywany i tapicerka) po użyciu lub pozwala na szybsze schnięcie, jest używany do rozwiązywania problemów środowiskowych w ruchliwych zakładach opieki zdrowotnej. Maszyny te skracają czas przestojów oraz ryzyko potencjalnych poślizgnięć i upadków.
Rozwiązania do podłóg niewymagających konserwacji i dogniatania na mokro, które szybko i bez bałaganu przywracają podłogi w salach pacjentów, to kolejne innowacje. Systemy te poprawiają również jakość powietrza w pomieszczeniach.
Czyszczenie bez użycia rąk jest odpowiedzią na wyzwania budżetowe i jest łatwiejsze do wykonania dzięki nowym robotom np. Diversey’s Taski Intellibot. Maszyny te samodzielnie czyszczą podłogi w korytarzach, stołówkach i innych dużych obszarach, umożliwiając pracownikom skupienie się na innych zadaniach związanych z czyszczeniem o wysokim priorytecie, a także na detalach.

Zastosowanie autonomicznych szorowarek podłogowych może pomóc obiektom zwiększyć produktywność przy zachowaniu czystego i zielonego środowiska. Takie maszyny zapewniają elastyczne i ekologiczne czyszczenie, które pozwala operatorom wybrać odpowiednią mieszankę docisku szczotek, wody i detergentu, aby sprostać różnorodnym wyzwaniom związanym z czyszczeniem. Za pomocą jednego przycisku mogą przełączać się między czyszczeniem samym wodą a różnymi intensywnościami czyszczenia. Domyślny tryb uruchamiania to zielony, niski przepływ i bez detergentu ”.

Co wziąć pod uwagę

Poza kosztami, niektóre kwestie dotyczące sprzętu do pielęgnacji podłóg obejmują szkolenie personelu, który będzie obsługiwał sprzęt; wpływ na środowisko oraz bezpieczeństwo pacjentów i personelu; oraz w jaki sposób sprzęt będzie używany w ramach pełnego programu pielęgnacji podłóg.

Kolejną kwestią jest upewnienie się, że technicy zajmujący się pielęgnacją podłóg widzą wartość sprzętu. Eksperci twierdzą, że technicy powinni mieć możliwość przejrzenia całego rozważanego sprzętu. Muszą zrozumieć, w jaki sposób sprzęt sprosta wyzwaniom, przed którymi codziennie stają.

Automatyczne urządzenia do czyszczenia podłóg mają funkcje, które zmniejszają poziom hałasu, poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniach, obniżają wymagania konserwacyjne i ułatwiają manewrowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *